LIVE SCORES

86  Urawa Red Diamonds  2 - 2  Shonan Bellmare

87  Giravanz Kitakyushu  0 - 2  Ehime FC

87  Thespakusatsu  0 - 1  Machida Zelvia

45  Vaxjo DFF  0 - 0  Djurgardens IF DFF

İY  Egersunds  3 - 0  Nardo

17  Hodd  0 - 0  Senja FK

19:00  Switzerland - Turkey

19:00  Italy - Wales

22:00  Girona FC - Rayo Vallecano

03:00  Chanthabouly - Kasuka

YESTERDAY'S MATCH RESULT

INTERNATIONAL - EURO CUP
16:00
Hungary
11
France
10
19:00
Portugal
24
Germany
12
22:00
Spain
11
Poland
10
INTERNATIONAL - COPA AMERICA
03:00
Argentina
10
Uruguay
10
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
03:00
New York Red Bulls
20
Nashville SC
10
USA - USL LEAGUE TWO
03:00
Round Rock SC
13
Houston FC
13
03:00
Des Moines Menace
10
Wichita
10
03:00
South Georgia Tormenta 2
23
United Bantams
00
03:30
Kaw Valley FC
17
Chicago United
13
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE B
03:30
Gremio Esportivo Brasil
21
Goias EC GO
11
USA - USL LEAGUE TWO
04:00
Park City Red Wolves SC
21
Colorado Rush
20
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
05:00
Real Salt Lake
31
Vancouver Whitecaps FC
10
USA - USL CHAMPIONSHIP
05:00
Real Monarchs SLC
12
El Paso Locomotive FC
01
USA - USL LEAGUE TWO
05:00
Lane United FC
30
Ovf Alliance
20
05:00
Portland Timbers U23
20
Pdx FC
20
JAPAN - NADESHIKO LEAGUE, DIV. 1, KADIN
06:00
Speranza Osaka-Takatsuki
12
Nippon SSU Fields Yokohama
01
AUSTRALIA - CAPITAL NPL 1
06:15
West Canberra Wanderers FC
05
Canberra Croatia FC
05
AUSTRALIA - SOUTH AUSTRALIA NPL, KADIN
06:30
West Adelaide
50
Fulham United
50
JAPAN - J.LEAGUE
07:00
Avispa Fukuoka
12
Vissel Kobe
11
JAPAN - NADESHIKO LEAGUE, DIV. 1, KADIN
07:00
Sfida Setagaya FC
24
Cerezo Osaka Sakai Ladies
13
07:00
NGU Loveledge Nagoya
21
Orca Kamogawa FC
21
AUSTRALIA - TASMANIA NPL
07:15
Devonport City SC
20
Launceston City FC
20
07:30
Riverside FC
44
Kingborough Lions United FC
44
JAPAN - J.LEAGUE
08:00
Hokkaido Consadole Sapporo
20
Oita Trinita
20
AUSTRALIA - VICTORIA, NPL1
08:00
Avondale FC
30
Dandenong City SC
30
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE, KADIN
08:00
Robina City FC
31
Kangaroo Point Rovers
31
AUSTRALIA - SOUTH AUSTRALIA NPL
08:00
Adelaide United FC
02
North Eastern Metrostars SC
02
AUSTRALIA - SOUTH AUSTRALIA NPL, KADIN
08:00
Adelaide City
10
Adelaide University
10
AUSTRALIA - SOUTH AUSTRALIA NPL
08:30
Adelaide Croatia Raiders SC
33
Adelaide FC
33
08:30
Adelaide Blue Eagles
01
South Adelaide FC
01
08:30
Campbelltown City SC
23
Croydon Kings FC
23
08:30
Sturt Lions
11
Adelaide Comets FC
11
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL, KADIN
08:45
SWQ Thunder FC
07
Gold Coast United FC
07
AUSTRALIA - TASMANIA NPL
09:30
Clarence Zebras FC
12
South Hobart FC
12
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 2
10:00
Gimcheon Sangmu FC
20
Seoul E-Land FC
10
AUSTRALIA - NORTHERN NSW NPL
10:00
Weston Workers FC
21
Valentine FC
21
AUSTRALIA - WESTERN AUSTRALIA NPL
10:00
Armadale SC
00
Perth Glory Youth
00
10:00
Perth SC
11
Gwelup Croatia SC
11
10:00
Bayswater City
36
Inglewood United
36
10:00
Balcatta
02
ECU Joondalup
02
10:00
Rockingham City
13
Sorrento
13
AUSTRALIA - VICTORIA, NPL1
10:30
Hume City
23
Melbourne Knights
23
AUSTRALIA - CAPITAL NPL 1
10:30
Monaro Panthers FC
22
Belconnen United
22
AUSTRALIA - SOUTH AUSTRALIA NPL
10:30
Adelaide City FC
50
Cumberland United
50
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 1
10:30
Gwangju FC
11
Seoul
01
GREECE - U19 SUPER LEAGUE
10:45
Volos NPS
10
Panaitolikos
10
JAPAN - J3 LEAGUE
11:00
Grulla Morioka
32
Azul Claro Numazu
32
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL, KADIN
11:00
Virginia United
04
Souths United
04
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE
11:00
MT Gravatt Hawks
21
St George Willawong FC
21
GREECE - U19 SUPER LEAGUE
11:00
Apollon Smirnis
00
AEK Athens
00
REPUBLIC OF KOREA - K3 LEAGUE
11:00
Gimpo Citizen FC
12
Gimhae FC
12
11:00
Hwaseong FC
00
Changwon City FC
00
11:00
Yangju Citizen FC
02
Gyeongju FC
02
11:00
Paju Citizen FC
20
Busan FC
20
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
11:00
FK Motorlet Prague
14
FK Admira Prague
02
11:00
NK Osijek
40
NK Cepin
30
11:00
ASV Sankt Martin An Der Raab
12
Minihof Liebenau
02
11:00
FK Slavoj Trebisov
15
FK Humenne
00
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL, KADIN
11:15
Brisbane
70
Peninsula Power FC
70
11:15
Mitchelton FC
03
Eastern Suburbs FC
03
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE
11:15
The Gap
00
UQ FC
00
AUSTRALIA - TASMANIA NPL
11:30
Olympia Warriors
22
Glenorchy Knights FC
22
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
11:30
FK Dukla Prague
20
AC Sparta Prague B
00
SPAIN - PRIMERA DIVISION KADIN
12:00
Real Betis Balompie
31
RC Deportivo La Coruna
31
12:00
REspanyol Barcelona
33
Madrid Ccf
33
JAPAN - J.LEAGUE
12:00
Yokohama FC
01
Tokyo
01
JAPAN - J.LEAGUE 2
12:00
Ventforet Kofu
22
Renofa Yamaguchi
00
12:00
Tochigi SC
02
V-Varen Nagasaki
01
AUSTRALIA - VICTORIA, NPL1
12:00
Dandenong Thunder
21
Eastern Lions SC
21
JAPAN - J.LEAGUE 2
12:00
Matsumoto Yamaga FC
00
Omiya Ardija
00
AUSTRALIA - QUEENSLAND NPL, KADIN
12:00
Lions FC
80
Football Queensland QAS
80
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE
12:00
The Lakes
13
Bayside United
13
AUSTRALIA - BRISBANE PREMIER LEAGUE, KADIN
12:00
AC Carina
11
Broadbeach United
11
12:00
UQ FC
00
Annerley
GREECE - U19 SUPER LEAGUE
12:00
Asteras Tripolis
20
Atromitos Athinon
20
LITHUANIA - 1 LYGA
12:00
FK Jonava
31
Vilnius FK Zalgiris B
21
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
12:00
Baltika Kaliningrad
02
FK Ufa
00
12:00
Spartak Trnava
40
Petrzalka 1898
20
AUSTRALIA - A-LEAGUE
12:05
Sydney FC
21
Adelaide United FC
20
SPAIN - PRIMERA DIVISION KADIN
12:30
Eibar
13
Sporting de Huelva
13
REPUBLIC OF KOREA - K-LEAGUE 2
12:30
Daejeon Citizen FC
00
Ansan Greeners
00
POLAND - II LIGA
12:45
KKS 1925 Kalisz
03
SKRA Czestochowa
01
JAPAN - J.LEAGUE
13:00
Sanfrecce Hiroshima
10
Kashiwa Reysol
00
JAPAN - J.LEAGUE 2
13:00
Jubilo Iwata
10
JEF United Ichihara Chiba
10
13:00
Zweigen Kanazawa
12
Kyoto Sanga FC
12
13:00
Fagiano Okayama
30
Ryukyu
10
JAPAN - J3 LEAGUE
13:00
Kagoshima United
00
Vanraure Hachinohe FC
00
SWEDEN - DIVISION 2, VASTRA GOTALAND
13:00
Vastra Frolunda IF
15
Hoganas BK
12
13:00
Ullareds IK
04
Saevedalens IF
03
SWEDEN AMATEUR - U19
13:00
IFK Norrkoping FK
31
IK Frej Taby
31
POLAND - III LIGA, GROUP 4
13:00
KS Wisla Pulawy
71
KSZO SSA Ostrowiec Sw.
11
POLAND - III LIGA, GROUP 2
13:00
GKS Przodkowo
010
Radunia Stezyca
04
ESTONIA - ESILIIGA
13:00
Tallinna Flora U21
15
JK Tallinna Kalev
02
13:00
Tartu JK Welco
11
Tartu JK Tammeka U21
10
PORTUGAL - U19 CHAMPIONSHIP
13:00
Braga
21
SL Benfica
21
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
13:00
B 1908 Amager
22
BK Fremad Valby
22
RWANDA - NATIONAL LEAGUE
13:00
Police Rwanda
21
Espoir (RWA)
21
KENYA - PREMIER LEAGUE
13:00
Nairobi City Stars FC
10
Kakamega Homeboyz
10
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
13:55
Motala AIF FK
51
Rynninge IK
21
SWEDEN - SUPERETTAN
14:00
IK Brage
13
Orgryte IS
03
SWEDEN - DIVISION 2, NORRLAND
14:00
Bergnasets AIK
13
Stode IF
03
SWEDEN - DIV 1, NORRA
14:00
IF Brommapojkarna
30
Orebro Syrianska IF
10
SWEDEN - DIV 1 SODRA
14:00
Lindome GIF
12
Ljungskile SK
01
SWEDEN AMATEUR - U19
14:00
Vasalunds IF
03
Orebro SK
03
14:00
GAIS
01
Osters IF
01
14:00
Halmstads BK
21
IF Elfsborg
21
FINLAND - KAKKONEN, GROUP A
14:00
Peka
22
Kufu 98
12
14:00
Kiffen
24
PK Keski-Uusimaa
03
FINLAND - KAKKONEN, GROUP B
14:00
Espoon Palloseura
00
Honka/Akatemia
00
POLAND - III LIGA, GROUP 2
14:00
SKS Baltyk Gdynia
21
Pogon Szczecin II
10
LITHUANIA - II LYGA
14:00
FK Ekranas
31
FK Silute
31
LITHUANIA - 1 LYGA
14:00
FK Silas
40
FK Vilnius BFA
30
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
14:00
Frederikssund
21
Alleroed FK
21
14:00
Ledoje Smorum Fodbold
61
Koge Nord FC
61
14:00
Karlslunde IF
30
GVI
30
14:00
Tarup-Paarup IF
42
Skjold IF Saeby
42
14:00
B1913
53
Djursland
53
14:00
Ballerup Skovlunde
01
IF Skjold Birkeroed
01
14:00
Greve Fodbold
10
Husum BK
10
GERMANY AMATEUR - REGIONALLIGA PLAYOFFS
14:00
TSV Havelse
10
1. Schweinfurt 05
10
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
14:00
Flekkeroy
00
Sotra SK
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
14:00
Schwarz Weiss Bregenz
01
Austria Lustenau
00
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
14:00
Lyseng IF
30
Odder IGF
30
ZAMBIA - SUPER LEAGUE
14:00
Kitwe United FC
02
Green Buffaloes
02
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
14:30
Aarhus Fremad 2
12
Viby IF
12
14:30
Norresundby BK
10
Kolding BK
10
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
14:45
Vitebsk
00
Ruh Brest
00
SWEDEN - DIVISION 2, NORRLAND
15:00
Gottne IF
20
Taftea IK
10
15:00
Skelleftea FF
31
Notvikens IK
10
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
15:00
Skiljebo SK
42
Sandvikens AIK FK
11
15:00
IFK Osteraakers FK
32
IFK Stocksund
11
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
15:00
Syrianska FC
51
Eskilstuna City FK
31
15:00
Nykopings BIS
10
Smedby AIS
00
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA GOTALAND
15:00
Grebbestads IF
12
Stenungsunds IF
10
15:00
Angered BK
41
Nordvarmland FF
30
15:00
IK Gauthiod
03
Yxhults IK
02
SWEDEN - DIVISION 2, VASTRA GOTALAND
15:00
BK Astrio
32
Husqvarna FF
22
15:00
Eskilsminne IF
50
Assyriska BK
10
15:00
Torslanda IK
02
Vinbergs IF
01
15:00
Angelholms FF
51
Onsala BK
21
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA GOTALAND
15:00
KSF Prespa Birlik
01
Asarums IF FK
00
SWEDEN - DIV 1, NORRA
15:00
Piteaa IF
32
Assyriska FF
01
SWEDEN AMATEUR - U19
15:00
Djurgardens IF
20
AIK
20
15:00
Taby FK
33
IFK Lidingo FK
33
15:00
Orgryte IS
22
Angelholms FF
22
15:00
Aatvidabergs FF
02
Malmo FF
02
FAROE ISLANDS - 1ST DEILD
15:00
Vikingur Gota II
34
NSI Runavik II
34
KAZAKHSTAN - PERVAYA LIGA
15:00
FK Ekibastuz
32
Kyzylzhar-M
32
15:00
Akademia Ontustyk
40
FK Baikonur
40
15:00
Okzhetpes
11
FK Maktaaral
11
15:00
FK Aksu
11
Kyran Shymkent
11
TURKEY AMATEUR - U19 1. LIG
15:00
Tuzlaspor
21
Altay
21
15:00
Menemen Belediye Spor
11
Ankaraspor U19
11
POLAND - III LIGA, GROUP 2
15:00
Elana Torun
11
Polonia Sroda Wielkopolska
01
15:00
Chemik Police
26
MKP Kotwica Kolobrzeg
05
CZECH REPUBLIC - 1. LIGA, KADIN
15:00
Viktoria Plzen
19
Slavia Prague
06
15:00
AC Sparta Prague
51
1 Slovacko
41
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
15:00
Herlev IF
20
Ishoej IF
20
15:00
Kfums Boldklub Kopenhagen
30
Otterup B & IK
30
15:00
BK Union
51
Roskilde Boldklub Af 1906
51
15:00
Ringkobing IF
41
Tjoerring IF
41
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
15:00
Mjallby AIF
12
Halmstads BK
01
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
15:00
BK Marienlyst
13
Vejgaard BK
13
15:00
Hedensted IF
21
Vri
21
KENYA - PREMIER LEAGUE
15:15
Kenya Commercial Bank
10
Mathare United FC
10
POLAND - III LIGA, GROUP 3
15:55
KS Row 1964 Rybnik
22
KS Lechia Zielona Gora
01
TANZANIA - PREMIER LEAGUE
16:00
Polisi Tanzania FC
01
Simba SC
01
SWEDEN - SUPERETTAN
16:00
Norrby IF
20
IFK Varnamo
20
16:00
Osters IF
20
AEskilstuna
10
NORWAY - 1ST DIVISION, KADIN
16:00
Oevrevoll Hosle IL
02
Roea
02
16:00
Amazon Grimstad FK
10
Medkila IL
10
SWEDEN - DIVISION 2, NORRLAND
16:00
Sandviks IK
10
Froso IF
10
16:00
Team TG FF
61
IFK Ostersund
30
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
16:00
Jarfalla
12
Gute
10
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA GOTALAND
16:00
Rappe GOIF
21
Rosengaard 1917
11
16:00
IFK Karlshamn
00
IFK Berga
00
SWEDEN AMATEUR - U19
16:00
Trelleborgs FF
13
Kalmar FF
13
POLAND - III LIGA, GROUP 3
16:00
KS Stal Brzeg
32
KS Polonia Bytom SA
02
16:00
Foto-Higiena Gac
23
MKS Polonia Stal Swidnica
21
16:00
LKS Goczalkowice-Zdroj
30
Warta Gorzow Wielkopolski
20
16:00
Gornik Zabrze II
21
Ruch Chorzow
00
16:00
Gwarek Tarnowskie Gory
02
KS Sleza Wroclaw
01
16:00
Miedz Legnica II
03
MKS Piast Zmigrod
01
16:00
KS Polonia Nysa
12
Rekord Bielsko Biala
00
16:00
Pniowek Pawlowice Slaskie
52
MKS Kluczbork
21
FINLAND - KAKKONEN, GROUP B
16:00
Tampereen-Viipurin Ilves-Kissat
21
VJS
21
16:00
Jazz
52
Hjs Akatemia
21
16:00
SalPa
11
Pargas Idrottsforening
00
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
16:00
Tobol Kostanay
21
Zhetysu
11
NORWAY - ELITESERIEN
16:00
Sandefjord Fotball
30
Viking FK
10
POLAND - III LIGA, GROUP 2
16:00
Baltyk Koszalin
10
Gwardia Koszalin
10
16:00
Gornik Konin
40
KS Mieszko Gniezno
10
NORWAY - TOPPSERIEN, KADIN
16:00
Kolbotn
12
Stabaek Fotball
01
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
16:00
Varde IF
31
Herning Fremad
31
BELARUS - PERVAYA LIGA
16:00
Belshina Bobruisk
42
Lida
21
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 1
16:00
Eidsvold TF
41
Floro
31
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
16:00
Vard Haugesund
10
Kjelsaas
00
RWANDA - NATIONAL LEAGUE
16:00
Apr FC
60
Marines Gisenyi
60
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
16:00
Sud America
12
River Plate (URU)
10
ZAMBIA - SUPER LEAGUE
16:00
Nkana FC
20
Buildcon
20
CONGO - PREMIER LEAGUE
16:00
Inter C.Brazzaville
00
Patronage Sainte-Anne
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
16:00
Admira Wacker Modling
40
SV Horn
20
SOUTH AFRICA - PREMIER SOCCER LEAGUE
16:00
Chippa United FC
21
Richards Bay FC
00
SWEDEN AMATEUR - U19
16:30
Djursholm
22
Degerfors IF
22
CZECH REPUBLIC - 1. LIGA, KADIN
16:30
FK Pardubice
01
Lokomotiva Brno Horni Herspice
00
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
16:30
Kjellerup IF
32
Horsens FS
32
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
16:30
Malmo FF
20
IF Elfsborg
10
RWANDA - NATIONAL LEAGUE
16:30
Bugesera FC
01
AS Kigali
01
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
16:45
Gomel
20
Isloch
20
ITALY - SERIE D, GIRONE A
17:00
Usd Sestri Levante 1919
00
Borgosesia Calcio
17:00
SSanremese Calcio
00
Calcio Chieri 1955
17:00
Pont Donnaz Hone Arnad Evancon
00
AC Bra
17:00
Asd Imperia 1923
00
Usd Castellanzese 1921
17:00
AFossano Calcio
25
Usd Lavagnese 1919
25
17:00
US Folgore Caratese
23
AC Gozzano
23
17:00
Casale FBC
22
AC Legnano 1913
22
17:00
Caronnese 1927
00
AC Saluzzo Calcio
17:00
Vado FC
33
GS Arconatese 1926
33
ITALY - SERIE D, GIRONE D
17:00
GS Bagnolese Asd
00
Forli FC
17:00
Gsd Ghivizzano Borgoamozzano
00
Correggese Calcio 1948
17:00
Lentigione Calcio
11
Sammaurese Calcio
11
17:00
Marignanese Cattolica 1923
22
Rimini 1912
22
17:00
AC Prato 1908
40
ASeravezza Pozzi Calcio
40
17:00
Pro Livorno 1919 Sorgenti
23
Aglianese Calcio 1923
23
17:00
Real Forte Querceta
32
SProgresso
32
17:00
Asd Sasso Marconi 1924
00
US Fiorenzuola 1922
ITALY - SERIE D, GIRONE F
17:00
Aprilia
13
Cynthia
13
17:00
Atletico Porto Santelpidio
00
San Nicolo Notaresco
17:00
Atletico Terme Fiuggi
00
Gsd Castelfidardo Calcio
17:00
Olympia Agnonese
00
AMontegiorgio Calcio
17:00
Asd Pineto Calcio
00
SCitta Di Campobasso
17:00
Rieti
01
Matese
01
17:00
US Tolentino
32
Vastogirardi
32
ITALY - SERIE D, GIRONE I
17:00
Calcio Biancavilla 1990
00
Asd Troina Calcio
17:00
US Castrovillari Calcio
00
Licata
17:00
Ssd Acireale Calcio 1946
00
San Luca Calcio
17:00
Gelbison Vallo D L
00
Asd Paterno Calcio
17:00
Rotonda Calcio
00
Dattilo Noir
SWEDEN - DIVISION 2, NORRLAND
17:00
Ytterhogdals IK
10
Friska Viljor FC
00
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
17:00
Kungsangens IF
20
Enkopings SK
20
17:00
Arlanda
12
Enskede IK
10
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
17:00
Huddinge IF
41
Arameisk-Syrianska IF
00
17:00
Trosa-Vagnharad SK
70
Tyreso FF
20
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA GOTALAND
17:00
Lidkopings FK
34
BK Forward
32
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA GOTALAND
17:00
FBK Balkan
22
Solvesborgs GoIF
10
FINLAND - VEIKKAUSLIIGA
17:00
Kuopion Palloseura
21
Honka
01
ICELAND - 1ST DEILD
17:00
Vikingur Olafsvik
03
IF Vestri
02
ICELAND - 2. DEILD
17:00
Leiknir Faskrudsfjordur
12
Throttur Vogum
12
17:00
Reynir Sandgerdi
22
Magni
22
SWEDEN - DIV 1, NORRA
17:00
IF Sylvia
50
IFK Haninge
30
17:00
Dalkurd FF
21
IF Karlstad Fotbol
00
17:00
Sollentuna FK
22
Hudiksvalls FF
11
SWEDEN - DIV 1 SODRA
17:00
Utsiktens BK
21
Aatvidabergs FF
00
17:00
Assyriska Turabdin IK
12
Linkoping City
01
17:00
Osterlen FF
12
Trollhattan
11
17:00
Tvaakers IF
02
Skovde AIK
01
FAROE ISLANDS - 1ST DEILD
17:00
Ki Klaksvik II
22
B71 Sandoy
22
17:00
B36 Torshavn II
00
Suduroy
00
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
17:00
FK Kaspiy Aktau
24
Kaisar Kyzylorda
01
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
17:00
IFK Eskilstuna
15
United IK Nordic
12
ANGOLA - GIRABOLA
17:00
Bravos do Maquis
01
Gd Baixa de Cassanje
01
17:00
Sagrada Esperanca
20
Santa Rita
20
GREECE - FOOTBALL LEAGUE
17:00
Enosi Panaspropyrgiakou Doxas
12
Episkopi FC
12
17:00
AO Egaleo 1931 PAE
20
PAE PS Kalamata
20
17:00
AS Rodos
13
Santorini
13
17:00
PAE Ialyssos Rhodes
12
AE Asteras Vlachioti
12
17:00
Kallithea Athén
00
Niki Volou 1924 PAE
00
TURKEY AMATEUR - U19 1. LIG
17:00
Altinordu FK U19
33
Bandirmaspor U19
33
17:00
Giresunspor
23
Umraniyespor
23
17:00
Ankara Keciorengucu U19
01
Istanbulspor AS
01
17:00
Balikesirspor
20
Adanaspor AS U19
20
17:00
Eskisehirspor
42
Akhisarspor U19
42
17:00
Adana Demirspor U19
20
Samsunspor
20
17:00
Bursaspor
31
Boluspor
31
POLAND - III LIGA, GROUP 1
17:00
KS Legionovia Legionowo
12
MKS Swit Nowy Dwor Mazowiecki
10
PORTUGAL - U19 CHAMPIONSHIP
17:00
Amora FC
110
SG Sacavenense
110
GREECE - U19 SUPER LEAGUE
17:00
Lamia 1964
01
Olympiacos FC
01
17:00
Panathinaikos
23
Pas Giannina
23
17:00
Aris
01
PAOK Thessaloniki
01
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
17:00
Gremio Novorizontino SP
10
EC Sao Jose RS
10
PARAGUAY - SEGUNDA DIVISION
17:00
General Diaz
22
Tacuary Asuncion
22
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 2
17:00
Skeid Fotball
12
Arendal FK
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
17:00
Baltika Kaliningrad
02
FK Ufa
00
17:00
Tempo Overijse
05
Union Saint-Gilloise
02
17:00
SV SW Lieboch
110
SV Peggau II
80
ITALY - SERIE D, GIRONE C
17:00
Arzignano Valchiampo
00
Union Clodiense Chioggia SSD
ITALY - SERIE D, GIRONE H
17:00
AZ Picerno
00
Ssd Fidelis Andria 2018
ITALY - SERIE D, GIRONE E
17:00
Asd Trastevere 1909
00
ACN Siena 1904
17:00
Sporting Trestina
00
Asd San Donato-Tavarnelle
PALESTINE - GAZA STRIP PREMIER LEAGUE
17:00
Shabab Jabalia
11
Ittihad Shojaeyya
11
17:00
Shabab Rafah
22
Al Sadaka Club
22
SWEDEN - DIVISION 2, NORRA SVEALAND
17:30
IFK Lidingo FK
20
Gamla Upsala SK
20
SWEDEN AMATEUR - U19
17:30
IFK Goteborg
11
BK Hacken
11
ICELAND - 2. DEILD
17:45
IR Reykjavik
11
KF Fjardabyggd
11
SWEDEN AMATEUR - U19
17:45
Angby IF
13
IK Sirius
13
NIGERIA - PROFESSIONAL LEAGUE
18:00
Akwa United FC
20
Adamawa United FC
20
SWEDEN - SUPERETTAN
18:00
Jonkopings Sodra IF
10
GAIS
00
18:00
Vasalunds IF
03
Landskrona BoIS
01
SWEDEN - DIVISION 2, SODRA SVEALAND
18:00
Mjolby AI FF
01
Karlslunds IF HFK
01
SWEDEN - DIV 1, NORRA
18:00
Sandvikens IF
20
Gefle IF
10
ICELAND - 3. DEILD
18:00
Hottur/Huginn
32
Augnablik FC
32
KAZAKHSTAN - PREMIER LEAGUE
18:00
FK Turan
03
Kairat Almaty
01
POLAND - III LIGA, GROUP 1
18:00
Bron Radom
21
Lechia Tomaszow Mazowiecki
10
18:00
KS Wasilkow
01
GKS Wikielec
00
18:00
Rks Radomsko
02
Concordia Elblag
01
18:00
TS Sokol Aleksandrow Lodzki
00
KS Pelikan Lowicz
00
18:00
KS Ursus Warszawa
22
KS Blonianka Blonie
10
18:00
Polonia Warszawa
22
Unia Skierniewice
10
POLAND - III LIGA, GROUP 2
18:00
MLKS Unia Janikowo
11
MKS Flota Swinoujscie
01
18:00
MKS Nielba Wagrowiec
24
KS Pomorzanin Torun
12
18:00
JKS Jarota Jarocin
21
Sks Unia Swarzedz
00
LITHUANIA - II LYGA
18:00
FK Garliava
61
FM Ateitis Vilnius
61
PORTUGAL - U19 CHAMPIONSHIP
18:00
Alverca U19
11
Vitoria Setubal
11
LITHUANIA - 1 LYGA
18:00
FK Panevezys B
21
FA Siauliai
11
UZBEKISTAN - PFL
18:00
Pakhtakor Tashkent
00
PSogdiana
00
18:00
FK Agmk Olmaliq
20
PFK Metallurg Bekabad
20
18:00
FK Turon
03
Bunyodkor
02
BELARUS - PERVAYA LIGA
18:00
Slonim
12
Shakhtar Petrikov
01
ALGERIA - LIGUE 2
18:00
HB Chelghoum Laid
10
USM Annaba
10
18:00
Nrb Teleghma
30
US Chaouia
30
18:00
CRB Ouled Djellal
13
AS Khroub
13
18:00
MSP Batna
10
Batna
10
18:00
MO Constantine
01
MC EL Eulma
01
18:00
USM Khenchela
42
DRB Tadjenant
42
18:00
IRB Lakhdaria
10
USM Blida
10
18:00
Beni Thour
41
USM EL Harrach
41
18:00
RC Arbaa
20
MO Bejaia
20
18:00
Amal Bou Saada
21
WR Msila
21
18:00
JSM Bejaia
11
Ben Aknoun
11
18:00
RC Kouba
21
WA Boufarik
21
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
18:00
Pinkafeld
34
TSV Hartberg
12
18:00
PSlavia Sofia
30
Marek Dupnica
30
18:00
MFK Tatran Liptovsky Mikulas
21
MFK Zemplin Michalovce
00
CONGO - PREMIER LEAGUE
18:00
JS Talangai
21
Leopards de Dolisie
21
PERU - COPA BICENTENARIO
18:00
Union Comercio
10
Cultural Santa Rosa
10
ALGERIA - LIGUE 2
18:00
MCB Oued Sly
20
Crb Ain Ouessara
20
18:00
OM Arzew
13
Zr Temouchent
13
18:00
MC Saida
30
Ain Defla
30
18:00
IRB El Kerma
11
ASM Oran
11
18:00
Skaf Khemis Miliana
00
US Remchi
00
18:00
RC Oued Rhiou
31
JSM Tiaret
31
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
18:00
Juniors OO
05
Puskas Akademia Felcsut
04
18:00
PLudogorets 1945 Razgrad
11
CFR 1907 Cluj
10
ITALY - SERIE D, GIRONE G
18:00
US Latina Calcio 1932
00
AC Savoia 1908
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
18:15
Progreso
00
Cerro Largo FC
00
ITALY - SERIE D, GIRONE D
18:30
Mezzolara Calcio
11
US Corticella
11
GEORGIA - EROVNULI LIGA
18:30
Saburtalo Tbilisi
40
Samtredia
20
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 1
18:30
Fisterra
12
Ribadumia
12
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 12
18:30
UD Guia
02
Vera
02
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, PLAYOFFS
18:30
Beti Kozkor KE
12
Ardoi
12
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
18:45
Torpedo Belaz Zhodino
20
Sputnik Rechica
20
ICELAND - URVALSDEILD, KADIN
19:00
Keflavik
10
Tindastoll
10
ICELAND - 2. DEILD
19:00
KF Fjallabyggd
02
KV Vesturbaer
02
19:00
Volsungur
52
Kari
52
LITHUANIA - A LYGA
19:00
Dfk Dainava Alytus
11
FK Suduva Marijampole
00
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 15
19:00
Subiza
10
Lourdes
10
19:00
C.Deportivo River Ega
60
Fontellas
60
19:00
Corellano
56
Pena Azagresa
56
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 11
19:00
Santa Catalina Atletico
41
Ferriolense
41
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 12
19:00
Arucas CF
40
Atletico Union Guimar
40
19:00
UD Villa Santa Brigida
41
UD Tenerife Sur Ibarra
41
PORTUGAL - U19 CHAMPIONSHIP
19:00
Porto
60
Acad. Coimbra
60
19:00
Tondela
12
Pacos F.
12
19:00
Vizela
22
Famalicao U19
22
19:00
GD Estoril Praia
30
Vilafranquense U19
30
LITHUANIA - 1 LYGA
19:00
FK Banga B
12
FK Atmosfera
02
INTERNATIONAL CLUBS - CAF CHAMPIONS LEAGUE
19:00
Esperance Sportive de Tunis
01
AL Ahly (Egy)
01
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:00
Retz
40
Olympique Klosterneuburg 05
20
19:00
SV Drassmarkt
22
AJabing
01
19:00
Bad Voslau
01
Wiener Viktoria
00
NORWAY - 2ND DIVISION GROUP 1
19:00
Alta IF
31
Moss FK
21
ALGERIA - LIGUE 1
19:00
Belouizdad
10
Paradou AC
10
19:00
NC Magra
10
USM Bel Abbes
00
19:00
MC Oran
21
MC Alger
10
19:00
WA Tlemcen
31
Ol. Medea
00
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:00
SV Wurmla
41
USV Raika Pressbaum
21
19:00
NS Mura
04
GNK Dinamo Zagreb
02
19:00
FK TBacka Topola
23
FK Spartak Subotica
12
GEORGIA - EROVNULI LIGA
19:30
Dinamo Tbilisi
20
Lokomotivi Tbilisi
10
SPAIN AMATEUR - TERCERA DIVISION, GROUP 1
19:30
Viveiro CF
11
Pontellas
11
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
19:30
SV Schattendorf
01
Bad Sauerbrunn
01
19:30
ASankt Valentin
04
SKU Amstetten
03
19:30
NK Zagora
33
HNK Sibenik
22
20:00
USV Weindorf St. Anna am Aigen
70
AVoitsberg
30
DENMARK AMATEUR - DANMARKSSERIEN, PULJE 1
20:00
Silkeborg KFUM
01
OKS
01
USA - USL LEAGUE TWO
20:30
East Atlanta FC
11
Charlotte Independence 2
01
ALGERIA - LIGUE 1
20:30
JS Saoura
30
JSM Skikda
20
BELARUS - VYSSHAYA LIGA
20:45
Dinamo Minsk
02
Bate Borisov
01
FAROE ISLANDS - PREMIER LEAGUE
21:00
Eb/Streymur
04
B36 Torshavn
01
IRELAND - FIRST DIVISION
21:00
Cobh Ramblers
02
Treaty United
00
BRAZIL - CAMPEONATO BRASILEIRO, KADIN
21:00
Sao Jose EC
00
Ferroviaria SP
00
21:00
Flamengo RJ
10
Kindermann SC
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
21:00
Castanhal EC PA
11
Sao Raimundo RR
11
21:00
Guarany CE
21
Palmas TO
21
21:00
Brasiliense DF
31
Nova Mutum EC MT
31
21:00
Boavista RJ
11
Madureira RJ
11
21:00
Associacao Portuguesa de Desportos SP
10
EC Santo Andre SP
10
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
21:00
Boston River
11
C.Nacional de Football
00
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:00
Villa Mitre de Bahia Blanca
10
Cipolletti
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
21:00
Joinville EC SC
10
GE Juventus SC
10
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:00
Sol de Mayo
00
C.Bolivar (Arg)
00
21:00
Huracan Las Heras
01
Deportivo Madryn
01
21:00
Atletico Camioneros
11
C.Olimpo
11
21:00
Juventud Unida Universitario San Luis
00
Sportivo Penarol San Juan
00
21:00
Desamparados San Juan
10
Independiente de Chivilcoy
10
21:00
Ferro Carril Oeste General Pico
41
C.Circulo Deportivo
41
21:00
de Pronunciamiento
10
Racing de Cordoba
10
INTERNATIONAL CLUBS - CLUB FRIENDLY GAMES
21:00
FK Buducnost
11
KF Vllaznia Shkoder
10
MOROCCO - BOTOLA
21:15
Olympique de Safi
00
Moghreb Athletic de Tetouan
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
21:30
Floresta EC CE
00
Botafogo PB
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
21:30
Jaragua EC GO
00
Porto Velho Ec/Ro
00
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:30
Juventud Unida Gualeguaychu
11
Boca Unidos
11
21:30
Sarmiento de Resistencia
10
Douglas Haig
10
ITALY - SERIE D, GIRONE B
21:30
Asd Fanfulla
00
Asd Nibionnoggiono
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
21:45
Def. de Belgrano de Villa Ramallo
01
Chaco For Ever
01
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
22:00
Storm FC
25
Central Florida Panthers SC
02
INTERNATIONAL CLUBS - CAF CHAMPIONS LEAGUE
22:00
Wydad AC
01
Kaizer Chiefs
01
PARAGUAY - SEGUNDA DIVISION
22:00
Sportivo San Lorenzo
20
Sportivo Ameliano
20
22:00
Rubio Nu
22
General Caballero
22
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
22:00
4 de Julho EC PI
11
Tocantinopolis EC TO
11
22:00
Imperatriz MA
22
Paragominas PA
22
22:00
AD Bahia de Feira BA
11
Juazeirense BA
11
22:00
Murici AL
01
AS Arapiraquense AL
01
22:00
Uniao EC MT
21
Gama DF
21
22:00
Goianesia EC GO
00
AA Aparecidense GO
00
22:00
Uberlandia EC MG
11
Patrocinense MG
11
ALGERIA - LIGUE 1
22:00
US Biskra
32
RC Relizane
21
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
22:00
Cascavel PR
10
SER Caxias do Sul
10
ARGENTINA - TORNEO FEDERAL A
22:00
Sp. Belgrano de S. F.
11
Gimnasia Y Esgrima
11
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE B
22:30
Vasco da Gama RJ
30
Brasil AL
10
USA - USL LEAGUE TWO
23:00
FA Euro New York
03
Manhattan SC
00
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
23:00
Golden State
50
Las Vegas Legends
30
23:00
Indiana
33
Carpathia FC
12
USA - NATIONAL KADINS SOCCER LEAGUE
23:00
North Carolina Courage
21
OL Reign
10
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
23:00
Paysandu PA
00
Volta Redonda RJ
00
23:00
Ituano SP
21
Parana Clube PR
11
VENEZUELA - PRIMERA DIVISION
23:00
Aragua FC
00
Deportivo Lara
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
23:00
Gas RR
12
Ypiranga AP
12
23:00
Ferroviaria SP
10
Rio Branco ES
10
PERU - COPA BICENTENARIO
23:00
Sporting Cristal
32
Cusco FC
32
URUGUAY - PRIMERA DIVISION
23:15
Montevideo Wanderers
30
Villa Espanola
10
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
23:30
Cleveland SC
20
Syracuse FC
10
MOROCCO - BOTOLA
23:30
Chabab Mohammedia
20
Rsb Berkane
00
BRAZIL - CAMPEONATO BRASILEIRO, KADIN
00:00
Botafogo Fr RJ
23
Santos SP
23
USA - USL LEAGUE TWO
00:00
Florida Elite Sa
21
Miami City Champions
10
00:00
New Jersey Copa FC
01
Cedar Stars Rush
00
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
00:00
Torch FC
10
Hershey FC
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE D
00:00
Nacional Fast Clube AM
32
Penarol AC AM
32
ECUADOR - SUPER COPA
00:00
CIndependiente del Valle
35
Delfin SC
12
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE B
00:30
Guarani SP
10
AA Ponte Preta SP
10
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
01:00
Denton Diablos FC
10
Irving FC
00
01:00
First State FC
12
Motown
11
01:00
Kingston Stockade FC
30
Boston City FC
10
01:00
Minneapolis City SC
50
Sioux Falls Thunder FC
10
01:00
Virginia Beach City FC
11
Northern Virginia United
00
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE B
01:00
Operario Ferroviario EC PR
21
Cruzeiro EC MG
11
01:00
EC Vitoria BA
31
Brusque SC
01
BRAZIL - BRASILEIRO SERIE C
01:00
Oeste SP
00
Criciuma EC SC
00
VENEZUELA - PRIMERA DIVISION
01:00
Caracas FC
11
Metropolitanos FC
01
USA - USL LEAGUE ONE
01:30
Richmond Kickers
11
Union Omaha SC
01
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
01:30
Frederick
26
Baltimore Christos
13
01:45
Med City FC
14
Duluth FC
03
BRAZIL - CAMPEONATO BRASILEIRO, KADIN
02:00
Corinthians SP
50
Minas Brasilia DF
50
ECUADOR - LIGAPRO PRIMERA B
02:00
Guayaquil SC
02
America de Quito
02
USA - USL LEAGUE ONE
02:00
Toronto II
21
Fort Lauderdale CF
21
USA - USL CHAMPIONSHIP
02:00
Hartford Athletic
21
Loudoun United FC
10
USA - USL LEAGUE TWO
02:00
Lionsbridge FC
20
Virginia Beach United
00
02:00
Real Central New Jersey
21
Lehigh Valley United
21
02:00
Toledo Villa FC
03
South Bend Lions
01
02:00
Tri Cities FC
30
Tobacco Road FC
20
02:00
North Carolina Fusion U23
41
Wake FC
40
USA - NATIONAL PREMIER SOCCER LEAGUE
02:00
AMobile
01
Pensacola FC
00
02:00
Dakota Fusion FC
10
Joy St Louis Park
00
02:00
Buffalo
12
Pittsburgh Hotspurs
02
02:00
Georgia Revolution FC
31
Metro Louisville FC
20
02:00
Georgia Storm
31
North Alabama SC
10
02:00
Greater Lowell Rough Diamonds
18
Valeo FC
06
02:00
Jacksonville Armada U23
50
Florida Roots FC
50
02:00
Miami United FC
20
Naples United FC
10
02:00
New York Shockers
00
Hartford City FC
00
02:00
Panathinaikos Chicago
03
Milwaukee Torrent
01
02:00
Reign FK
71
Dallas City FC
11
USA - USL LEAGUE TWO
02:00
Black Rock FC
02
Boston Bolts
01
02:00
Northern Virginia FC
12
Reading United AC
00
USA - MAJOR LEAGUE SOCCER
02:30
Columbus SC
20
Chicago Fire
20
02:30
Cincinnati
02
Colorado Rapids
01
02:30
Toronto FC
23
Orlando City SC
22
02:30
New York City FC
23
New England Revolution
01
USA - USL CHAMPIONSHIP
02:30
Tampa Bay Rowdies
12
Pittsburgh Riverhounds
01
USA - USL LEAGUE TWO
02:30
Tampa Bay Rowdies U23
31
The Villages
10
02:30
Peachtree City Moba
01
Dalton Red Wolves SC
01
02:30
Southern Soccer Academy Kings
20
Asheville City SC
00
02:30
Westchester Flames
12
New York Red Bulls U23
01